10 Şubat 2011 Perşembe

Kadınlar ve Aşk

"Biz kadınlar zamanın geçişini erkeklerin bedenimize gösterdikleri ilgiyle orantılı olarak ölçüyoruz. Bir kadın için arzulanmanın en önemli şey olduğunu düşünürüm. Ben bu bariyeri geçtim, artık çok az adam bana bakmak için başını çeviriyor.Bir kadının yaşamındaki bu zor dönem için biricik yanıt aşktır.
Bir adam ancak biz arzularken aşk dolu gözlerle bakıyorsa ve bedenimiz bakacak daha güzeller varken onun için özel bir alana dönüşmüşse, aşk biz kadınları nasıl kaygılandırmaz ki?
Bu bedenlerin aşkla birleşmesi eşine rastlanmaz bir şeye dönüşür ve hem erkek, hem de kadın kendilerini huzur ve evrenle uyum içinde hissederler, bu birleşme duygusu bize yalnız olmadığımızı gösterir.
Yaşamımda bu varsa, erkeklerin dönüp bana bakmalarının önemi yoktur. Çünkü bana aşık gözlerle bakan bir adam vardır. Bir adamın gözleri benim için aşk doludur. Zaten ben de başka adamı arzulamam. Sevdiğimiz birinin yanında yaşlanmanın önemi yoktur, zamanın geçişine karşın, yaşamını paylaşmak için tüm kadınların arasından beni seçmiş olan biri vardır.
Bedenin yaşlanmasının bir önemi olmamasnı ancak sevgi sağlayabilir..."
Yola Sensiz Devam Etmek, Jorge Bucay- Silvia Salinas, S:122,123

1 yorum:

"In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on"
Robert Frost