10 Ağustos 2011 Çarşamba

Kitap köşesi zamanııı :))


Eveett kitap köşesi zamanı... Bildiğiniz üzere Chris Cleave'in Kundakçı adlı kitabını okumaktaydım cumadan beri ve bugün akşam serviste bitirdim. Bitirir bitirmez de sevgili blog arkadaşlarım, canlarımlaa hemen paylaşayım dedim.

Kundakçı, Londra'ya düzenlenen 11 Eylül benzeri terör saldırısının ardından saldırıda kocasını ve 4 yaşındaki oğlunu kaybeden bir kadının Usame Bin Ladin'e mektubu aslında. Kahramanımız saldırının hemen öncesinden başlayarak değişen yaşamını Usame'ye gayet arkadaşça bir ifade ile anlatıyor. Çok da detay vermek istemiyorum. Malum okuyacak olanlarınız vardır, tüm hikayeyi de öğrenmemeniz lazım. Ama okuyup bitirdikten sonra bir kadın olarak çok arada kalacaksınız, acaba siz olsaydınız ne yapardınız??

Ayrıca kitap her ne kadar Türkiye'de mayıs ayında yayınlansa da İngilizcesi yayınlanalı yıllaaar olmuş; hatta Hollywood filmini bile çekmiş. Filmin adı Incendairy, yapım yılı 2008. Ben hemen filmi edinip:) izlemeyi düşünüyorum :) Kitap okumayı sevmeyeniniz, vakit bulamayanınız en azından filmini izleyin derim :))

(Yazarla henüz tanışmamış dostlarım için yazarın Türkiye'de yayınlanan ilk kitabı Küçük Arı'yı da şiddetle tavsiye ederim)

5 yorum:

 1. sanırım aynı gün de bitirdik..gerçekten güzel di.piruze yi şiddetle tavsiye ederim(sinan akyüz)tabii okumadıysan..:))

  YanıtlaSil
 2. küçük arıyı çok sevmiştim bunu da merak ettim sıradaki 3 kitabımı bitirdikten sonra okuyabilirim sanırım konusu ilginçmiş.. =)

  YanıtlaSil
 3. teşekkürler öneriler için

  YanıtlaSil
 4. canım ben sana çok özeniyorum yaaa

  YanıtlaSil
 5. Merhaba, küçük arı adlı kitabı merak ettim açıkçası. paylaşım için teşekkürler! ben de sizi kendi bloğuma beklerim. :)
  www.LensMarket.Com

  YanıtlaSil

"In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on"
Robert Frost