8 Ağustos 2012 Çarşamba

Geveze doğulmaz, olunur :) :)

Ben küçükken süs bebek gibiydim. Öyle ki, 3-4 yaşlarındayken cadde üzerindeki müstakil evimizin camının eşiğine beni oturtan annem sabahtan öğleden sonraya kadar bütün işlerini halledermiş, bense kımıldamadan yoldan geçen arabaları ve insanları seyredermişim. İlkokula başladığımda ise öğretmenler veli toplantısında “bu kız çok sessiz, bir sorunu mu var acaba” diye yakınırlarmış.

Sonra nasıl olmuş bilmiyorum ama bir kabak çiçeği evresi yaşamışım. Her canlı normal evrimleşmiyor sonuçta, bende de bi sıkıntı olmuş; beynin konuşmayı kontrol eden kısmısında arıza oluşmuş. O gün bugün susmuyorum.

Biliyorum çevreye oldukça rahatsızlık veriyorum gevezeliğimle, bazen insanların “az sus da biraz da biz konuşalım” dediği bile oluyor. Artık o zamanlarda kendimi durduruyorum; ama dayanamayıp ikinci üçüncü cümlede araya girmek suretiyle lafı kapıveriyorum ;)

Yıllardan beri ortalama 47 kg olduğumdan kelli hemen herkesin “ayyyyyyy ne kadar zayıfsıııığğğğğnnnnnn, bilerek mi zayıf kalmaya çalışıyosuğğğğnnnnnn” laflarına maruz kalmış bi insanım. Tabi insanlar içindeki tazmanya canavarı ile tanışmadıkları için yemiyorum, yemediğim için zayıflıyorum sanıyorlar. Ama işin iç yüzü çok farklı. Yukarıdaki soruyu soran herkese cevabım şu oluyor: “O kadar çok konuşuyorum ki çenem yakıyo bütün yediklerimi” :) İnsanın kendini bilmesi cidden güzel şey :):)

Dün canım blogcanım Düş Kızı ile buluşmamızda da yukarıda anlattığım süreç işledi. Aslında kızçenin konuşmaya ihtiyacı vardı, benim rolüm dinlemek üzerine kurulu olmalıydı. Ama kestiiiiiikkkk!!! Kıza iki laf ettirmeden paso ben konuştum, yazık garibim psikolog olmasında kelli sabırla dinledi, arada bir iki kelam edebildi ve gece 11’e doğru ayrıldığımızda birlikte geçirdiğimiz 2,5 saatin iki saatinde benim yarım saatinde ise onun konuştuğunu üzüntü ve pişmanlıkla fark ettim :( Hayır, demek ki mantıklı konuşuyorum ki kız bana “sen psikolog olabilirmişsin var ya” itirafında bile bulundu. Beni dinlemek zorunda kalanlara sözlerimle büyü mü yapıyorumdur nedir; artık zevzekliğimi bile görmüyorlar. Allahım, neslim tükensin, aksi halde insanlığa yazık olacak :D:D

Neyse Düş Kızı’m böyle keyifli bir akşam için çok teşekkür ederim; iki saatik gevezeliğimle senin kafanı dağıtıp moralini düzeltebildiysem ne mutlu. Bir dahaki buluşmamızda valla çok az konuşcam, söz :D:D

15 yorum:

 1. bence düş kızı da halinden çok memnun ayrılmış akşam canım.. o yüzden konuşmaya ve yazmaya devam ;) biz seni böylee sevdik seviyoruzzz :))))

  YanıtlaSil
 2. Allahım çocukluğumuz benziyor, sonraki yırtılma evresi benziyor, kalem benziyor, espri anlayışı benziyor, gel görki o 47 kısmında çok fena ayrılıyor yollarımız!! Bence psikolog değil diyetisyen olabilirmişsin, inandırıcı olurdu!

  YanıtlaSil
 3. Allahını seven üstüme toprak atsın :) sizi görmek ne güzel

  YanıtlaSil
 4. Ahahahaha Allah iyiliğini versin Hamido'm ya... :)
  Ben kendi meselemi sana zaten anlatmıştım telefondan, döktüm içimi ve rahatladım. Artık daha fazla konuşmaya gerek de duymadım ve seni dinlemeyi tercih ettim :)
  O bel ağrısına rağmen sırf bana destek olmak için geldin ve neşeli halin, güleç yüzün o kadar iyi geldi ki bana, anlatsam inanamazsın!
  Gerçekten başka oluyormuş candan bir arkadaşla sohbet etmek, dahası da ondan cici hediyeler almak :)
  Maneviyata maddiyattan daha önem veririm ben. Ufak şeyler beni mutlu etmeye yarayabilir. Nitekim, hiç gereği yokken bana hediye alman, beni mutlu etmekten çok, senin ince düşünceye sahip olduğunu gösterdi :)))
  Tekrar çok teşekkür ederim sana Hamido'm :))
  Bir dahaki sefere eğer dertli olan taraf sen olursan, ben de konuşarak kafanı dağıtmaya ve seni eğlendirmeye çalışacağım, söz! Tıpkı dün gece senin bunu bana yaptığın gibi ;)

  YanıtlaSil
 5. :))ama benmde sorunlarm var seans ne kadardı:P

  YanıtlaSil
 6. Olsun sen konus susma biz cok seviyoruz muhabbetini:)) bulusmalara cok ozeniyorum! Kucukken niye cok sessizdin acaba hazirlik mi yapiyordun:))

  YanıtlaSil
 7. geveze 2 yazıyor- ah o konuşma durumu aynen sende olduğu gibi gelişen ben varım ya evrimi böyle demek bu işin , e sonra birlikte güzel olmuş takılmak yani tek başına konuşmak pek keyifli olmadığınddan , bir de ya ben neden kilo veremiyorum o halde , gerçi şu andan drumlar iyi ama yani senin kadan da değil :)sevgiyle...

  YanıtlaSil
 8. düşkızının blogundan geliyooooom:) ne güzel yapmışsınız buluşmakla böylece gülcemaliniz gördük.devamı gelsin.

  YanıtlaSil
 9. Konuşmak susup oturmaktan daha keyifli,herkes sırayla konuşursa da tamamdır işte;)

  YanıtlaSil
 10. çok özendim! :)

  YanıtlaSil
 11. konuşmak iyidir hiç bozma sen canım!
  harika bir gün geçmiş belli ki maşallah:)
  sevgiler

  YanıtlaSil
 12. karşındakini çok sıkmadıktan sonra aslında hiç konuşmamaktansa çok konuşmak bence daha iyi :)

  YanıtlaSil
 13. Hahaha okurken çok güldüm :) Bence geveze değilsin yahu,kendine haksızlık etme.Daha neleri var ! :))

  YanıtlaSil
 14. Deli Kız, çok güldüm okurken. Ne güzel yapmışsınız, buluşmuşsunuz :)

  YanıtlaSil
 15. "Ben küçükken süs bebek gibiydim. Öyle ki, 3-4 yaşlarındayken cadde üzerindeki müstakil evimizin camının eşiğine beni oturtan annem sabahtan öğleden sonraya kadar bütün işlerini halledermiş, bense kımıldamadan yoldan geçen arabaları ve insanları seyredermişim." yemin ederim aynı beennnn :D ve şimdi susmuyorum evet baknz.twit sayım, tescilli yani :D yaa ben seni boşuna sevmiyorumkii aynıyızzz

  YanıtlaSil

"In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on"
Robert Frost