6 Aralık 2012 Perşembe

Tess Gerritsen - Ruhundaki Zehirle YüzleşTess Gerritsen hayranlığımı bilmeyen yoktur eminim. Türkçe'ye çevrilen kitapların neredeyse tümü kütüphanemdedir. Hatta geçen yılki kitap fuarında ondan imza alıp fotoğraf çektirmek için saatlerce kuyruk beklemişliği bile vardır.

Attila İlhan'ın Bıçağın Ucu kitabının 150.sayfasında intiharın eşiğine gelince yarım bırakma kararı aldım. Yok, bazı kitaplar kendini okutmuyor. Ne kadar şans verirsen ver ilerlemiyor; zira 3 günde 150 sayfa benim için acınası bi performans.

Bıçağın Ucu'nu bırakınca kendime gelmek için bekleyen Tess kitaplarımdan okuyayım dedim ve elim yeni çıkan Ruhundaki Zehirle Yüzleş'e gitti. Tabi bunda Laden'in de torpili yok değil. Kitabın çevirmeni Laden İldeniz benim instagram arkadaşım(@ladenildeniz) Biraz da Laden'in elinden çıkan kitabı okumak istediğimden seçtim.

Kitap, -tabii ki- bir adli tıp uzmanının da içine karıştığı seri cinayetleri konu alıyor. Adli Tıp Uzmanı Kat Novak, daha önce hiç karşılaşmadığı bir uyuşturucu ile aşırı dozdan ölü bulunan üç kurbanın ölümlerini aydınlatmayı kendine görev ediniyor. Uyuşturucunun kaynağını araştırırken tanıştığı Adam Quantrell ile duygusal bir yakınlık yaşayan Kat, kendinin ve Adam'ın canını tehlikeye sokacak bir sürü tehditle de boğuşmak zorunda kalıyor.

Ben iki günde sadece serviste gidip gelirken okuyarak bitirdim kitabı. Boş bir insan olsam bir günde bitebilecek akıcılıkta. Bunda Ladenciğimin oldukça akıcı bir şekilde Türkçe'ye çevirmesi maharetinin de altını çizmek gerek :) Tess de yine hünerini konuşturmuş, katili sonuna kadar tahmin edemiyorsunuz. Kısacası yine sıkılmadan okuyabileceğiniz çok başarılı bir tıbbi gerilim kitabı. Alınız, okuyunuz efendim...

9 yorum:

 1. zaten ;Tess olur da okunası olmaz mı canım benim:))

  YanıtlaSil
 2. Kız bitirdin mi hemen? Valla bravo, bu ne hız bebeğim :D

  YanıtlaSil
 3. Ayy benimde kitaplığımda duruyor , okunmayı bekliyor. Göçebeyi bitirdikten sonra direkt bu kitaba başlıyorum :)

  YanıtlaSil
 4. ruhundaki zehirle yüzleş deyince merak ettim bende

  YanıtlaSil
 5. Da đầu Vương Lâm run lên. Tư Đồ Nam quát: “Đây là nguyên bảo, Vương Lâm, thu lại tâm thần, lão phu mang ngươi thuấn di. Liều mạng thôi!”
  học kế toán thực hành forum rao vặt cattleya học kế toán tổng hợp eco-green-city học kế toán tại bắc ninh dịch vụ kế toán trọn gói chung cư hà nội dịch vụ làm báo cáo tài chính cuối năm manor central park dịch vụ làm báo cáo tài chính kế toán cho quản lý khoá học kế toán thuế keny idol trung tâm kế toán tại long biên trung tâm kế toán tại hải phòng

  Tinh thể màu lam từ ngực Vương Lâm cấp tốc khuếch tán, bao phủ lấy toàn

  thân. Lúc này cự kiếm chém xuống, mặt đất vang lên từng trận ầm ầm, xuất

  hiện rất nhiều vết rách. Theo sự xuất hiện tử sắc lôi cầu, trong phạm

  vi khoảng 100 thước hình thành một mảnh lôi quang sóng điện.

  Ngay khi cự kiếm chém xuông, thân thể của Vương Lâm đã biến mất, xuất

  hiện ở 300 thước ngoại. Vừa xuất hiện trở lại, Vương Lâm lập tức hướng

  về phía trước bỏ chạy.

  Thanh âm của Tư Đồ Nam có chút suy yếu, hắn tức giận mắng: “Tên tkhiểu

  tử khốn khiếp này tuổi còn trẻ mà không ngờ đã đạt tu vị Trúc cơ hậu kỳ.

  Nếu ngươi đã đạt đến trúc cơ kỳ, lão phu còn có thể mượn thân thể ngươi

  phát huy một ít đại pháp thuật, nhưng lấy tu vị ngưng khí kỳ của ngươi

  YanıtlaSil

"In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on"
Robert Frost