25 Aralık 2012 Salı

Vayy vayyy vayyy tişörte bak :)))

Geçtiğimiz hafta sevgili Fıstıklı Tombimiz facebook, ig ve twitterdan bir tişört(!) fotoğrafı paylaşmıştı. Yani son zamanlar gördüğüm en güzel tişörtlerden biriydi bu. Yabancı menşeili olduğunu düşünüyorum, zira Türkiye’de böyle güzel malları üreten yok :p

Tişört bu, çizgili kiii çizgiler enine boyuna fark etmez en sevdiğim desendir. Gardrobum çizgili parçalarla doludur :D Ama böylesini görmedim sevgili okur. İnsanın bu tişörte baktıkça bakası geliyor.

Göz zevki gelişmiş ve aktif tişört kullanıcısı hatunlar olarak bir öğle arasında masaya yatırdık biz bu tişört mevzusunu. Neden Türkiye’de üretilmiyordu bu tişörtler bunun üzerine deriiin bir tartışmaya girdik :))) Hepimizin başka başka fikirleri vardı. Uzuun bir müzakereden sonra çıkardığımız sonuçlarsa şöyle:

1)      Türkiye’de de ‘special edition’ şeklinde adlandıracağımız sınırlı üretimde tişörtlerimiz var. Üretimi yapan fabrikada kumaş, yün, iplikler özel; elle emek vererek işlenmiş güzel parçalar. Uzun kollu, kısa kollu, çizgili, düz zevkinize göre özel üretim tişörtler... Ama ne yazık ki herkesin gücü yetmiyor bu özel yapım tişörtlerden almaya.

2)      Bir de özel üretim diye alınıp bir iki yıkamada ya sünen ya da çeken çakma tişörtler var ki en sinir bozucusu onlar. İnceleyip, sağında solunda söküğü gediği var mı diye bakıyoruz, gerekirse bi deniyoruz üstümüze tam oturdu mu diye. Kabindeki o aldatıcı ışıkta bakınca üstümüze mükemmel oturan tişört, eve geldiğimizde bi sası durur ama yine de ‘olsun’ deriz. Taa ki zaman geçip de giyilmekten aşınıp üstüne de bir iki yıkanana kadar. İşte o zaman bir zamanlar bayılarak aldığın o tişört gözüne en ‘Çarşamba pazarı’ malı görünür ve eninde sonunda toz bezi olmaya adaydır :D Yalnız toz bezi olunca uzun yıllar dayanırlar, güzel leke çıkarır, iyi su çekerler :))) Ha bir de toz bezi yapmayıp da eskiyeni sağa sola dağıtmak da çözüm olabilir.


3)      Son olarak da normal bir tişörtü alıp bu muhteşem tişörte dönüştürme yanlısı olanlarımız var. Bu süreç uzun bir emek gerektirir. En ufak bir hatada 2.maddedeki son kaçınılmazdır. Ama sabredip sonuna kadar dayanırsanız en az bu tişört kadar güzel bir tişörte sahip olmanızın yanı sıra, ellerinizle büyüttüğünüz solar iken dirilttiğiniz bu parça çok daha kıymetli olur. Gözünüzden sakınırsınız. Uzun yıllar tepe tepe kullanırsınız, ömürlük olur. Toz bezi olma gibi makus bir sonu genellikle yaşamaz. Sizin için kıymetli bir parça olacağı için eskise bile kıyamaz saklarsınız :)

Hayatınızda öncelikle 1 numaralı tişörtün olmuyorsa 3 numaralının olması dileğiyle :D:D

34 yorum:

 1. hahah süper ya iyi güldüm :))

  YanıtlaSil
 2. Allah iyliğini versin Hamidem yaa! :)))))))))
  Amiin Amin. 1 e değil ama 3e razıyım bak. Ellerimle büyüteyim, solar iken dirilteyim falan:P
  Bir de bu tshirtlerin içi de çok önemli. Mesela sadece dış görünüşü değil, içindeki kişiye verdiği o his de mühim vesselam. Mesela içi pamuklu olabilir, %100 yün falan olabilir değil mii?:) N(L)aylon / poşet olmasın daa :)) terletir yani o bağlamda :P Öpüyorum seni!! :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aaaa bak ben o noktayı kaçırmışım yaaa :( Evet dediğin gibi polyester olanlar var teri emmez üstüne bi de seni hasta eder!!! :D:D

   Sil
 3. Cağnım tek tshirtle bitmiyor ki :) Bunu giyecek erkeklerde olmalı, fotodakinden :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D:D tişörtü alana adam bedavaymış canom :D:D

   Sil
  2. O zaman ben yılbaşı hediyesi bir kaç tane alayım :)
   Çevremde bekar çok var onlara veririm bedavayı, kendim için istiyorsam namerdim :D:D

   Sil
 4. ben hiç yazıya odaklanamadım kandırdın sen bizi:D

  YanıtlaSil
 5. Yalnız, tişörtü giyen o "bebiş" gerçek mi ya?? :D
  Gerçekse eğer, bir tane kendime istiyorum! :D

  YanıtlaSil
 6. bak ya ! yine aklıma geldi nerden bulabiliriz acaba bu penyeyi :D
  fıstıklıtombi kalp penye !!!

  YanıtlaSil
 7. O nassıı bir tişört yaaa... analar neler doğuruyor pardon firmalar neler üretiyor diyecektim :)))

  YanıtlaSil
 8. Ben de 3 numara Tşört var vallahi , sahte mahte ben adam ediyorum onu. Benim ki Fabrika dan etiketi kesik geldi speyşıl mı seri sonumu bilmem ama seviyorum kardeşim :p

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 3 numara varsa şanslısın canım, 2 numara ile yaşamak zorunda kalanlar varmış hafazanallah evlerden ırak :D:D

   Sil
 9. Hımm, yeni yıl dileklerime böyle bir t-shirt eklemem farz oldu o zaman :) Ay Türk kızlarına laf eden erkeklere göstermek lazım bu t-shirtlerden :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet yeni yıl dileklerinde çizgili bir tişört istiyoruz noel babadaann :D

   Sil
 10. 3, madde en uyarı ;) ama görselllik,anlatım,tanıtım fevkin üstünde fevk

  YanıtlaSil
 11. Hahah deli kiz yerim seni :-)

  YanıtlaSil
 12. hahahahha kıvancta gıyse olurmu acebaa:)) ay bu post sahane

  YanıtlaSil

"In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on"
Robert Frost