1 Şubat 2013 Cuma

Ayları yumruğuyla sayanlar :)
1 Şubat Cuma… Yepyeni ve kısacık bir ayın ilk günü olmasının yanı sıra bir Cuma olduğu için gönülleri fetheden bu günden herkese merhaba…

Şubat ayını çok severim ben, kısacık olmasından ötürü, ay sonunun yani maaşın hoppacık hesaplarımıza yatmasından dolayı elbet!! Hep sormuşumdur bir günün 24 saat olması, bir haftanın 7 gün ve bu 7 günün sadece 2 gününün tatil olması, ayların böyle biçimsiz biçimsiz 28-29-30-31 gibi çarpuk çurpuk olması nedendir? Zira ilkokul yıllarımızdaki kabusun dibidir hangi ayın kaç çektiğini hatırlamak, cevaplamak. Cennete gidecek derecede sevap point kazanmıştır bence yumruğumun kemikli kısımlarının 31, kemiksizlerin 30 çektiğini keşfedip dünyaya yayan adam!! Ben hala öyle sayarım eğer yakınımda takvim yoksa, hiç gülmeyin sizin de öyle yaptığınıza adım gibi eminim :D

Şimdi fark ettim de, ne kadar çok araştırılıp öğrenecek şey var hayatta. Mesela dün akşam Kaos Teorisinin ne olduğunu öğrendim ki, muhabbetin “uyuyanın üzerine kar yağar” anne sözünden açılıp Kelebek Etkisine nasıl bağlandığı konusunda hala bir fikrim yok :) Demem o ki, bazılarına lüzumsuz gelen şeyleri öğrenmeyi severim ben. Mesela bir ara vikipediayı hatmederek Türkiye’deki darbe zamanlarını okumuşluğum var. Hadi bu tamam hani tarih, genel kültür, olası bir Kim 1 Milyon İster’e katılma durumunda bonus bilgi, attık cebe, ama Enrique Iglesias’ın soyağacının en alakasız dalındaki insanın hayatını bile oturup saatlerce okumam var ki işte orda biraz sorguladım kendimi :)

Bir de öğrenip de “ben bu bilgiyi dünya var olduğundan beri biliyorum adamım” havalarında, en zenci tavırlarında millete satışım vardır ki sormayın gitsin.

Dün telefonda bir arkadaşıma “haftada hemen hemen 20 maç izliyorum” dediğimde nutku tutuldu, o yüzden bazı deliliklerimi insan içinde sesli dile getirmemem gerektiğini anladım. Yeni tanıyanlar ürküyor, haklılar da. Bir erkek gelse bana “ben TV’deki tüm evlendirme programlarını izlerim, hiç kaçırmam, Müge Anlı’ysa fenomendir benim için” dese ben de abandone olurdum. O yüzden insanlara alıştıra alıştıra hafif dozlarda vermem lazım çizgiden çıkmışlıklarımı.

Çenemin açıldığını, legend’in back olduğunu fark etmişsinizdir. Ne diyim, siz kaşındınız, artık benden kurtuluşunuz yok. Susturabilene aşk olsun… Hadi siz biraz kafanızı dinleyin de ben şu aylar neden böyle saçma sapan, değiştirebilir miyiz, haftaiçi denen kavramı 3 gün yapıp haftasonunu 4 güne çıkarabilir miyiz onu bi araştırayım :) 

Hepinize iyi haftasonlarıı…

PS: Bu şarkıyı canım Alice In Shoppingland dün akşam bana atfetti. Ben çok beğendim, dinleyin, bu da Cuma şarkımız olsun. Life’ll go on :)


24 yorum:

  1. :) Muhteşemsin, başka söyleyecek söz bulamıyorum ki ben sana..

    YanıtlaSil
  2. dönüsün muhtesem olduuu

    YanıtlaSil
  3. ay biyerde hafyasonları 3 gün olmuş çok koydu bana ya
    nasıl değiştirebiliris araştırsana

    YanıtlaSil
  4. hamide su haftasonunu 4 gune cikarabildigin anda hemen haber ver olur mu ? :)))))

    cok guldum sana yaa :)))))

    YanıtlaSil
  5. Hahahaa en çok yumruk yapıp ayları sayma olayına koptum :)) Harika bir şubat ayı olsun hepimize !
    Serap'ın blogunda gördüm seni,hemen takıbe aldım.
    Bize de beklerizzz :
    e-nsisters.blogspot.com
    Sevgiler

    YanıtlaSil
  6. güzel bu detaylar çok güzel ben de hep senin gibi karakterler olsun isterim hayatımda belki de biraz sana benzediğimden ha haftada 20 maç ta izlemem , tv de ama vardır enteresan taraflarım kendime göre :))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. 20 maç zaten bi bende, bir de teknik direktörlerde vardır sanırım :)

      Sil
  7. Geri dön tabi!!Seni bekliyorduk ♥

    YanıtlaSil
  8. Sen istediğin kadar yaz kuzu, biz okuruz seni :) Haftasonu 3 güne de razıyım ben he :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. evet 3 gün de olur, pazarlık yapacağım merak etme :D

      Sil
  9. Özlemişim senin bu yazılarını ;)
    Hakikaten "Legend is back!" hehe!

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. teşekkür ederim kuzum, sen legend'in dönüşünü gördün zaten :)

      Sil
  10. Subat ayi hakkaten ne minnak bi ay. Yazilarini ozledik beybi. Ama herseyi anliyorum da su futbol sevdani hic anlayamıyorum :))

    YanıtlaSil
  11. 20 Maç :) ah Hamidem, özledim yazılarını anlattıklarını, hayata farklı bakışını.
    Onlar gereksiz bilgi değil ki? bende depolarım sonra hiç olmadık bir yerde lazım olur :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. işte diyorum aslıcım, bilgi yarışması neyin, elbet lazım olacak :D

      Sil
  12. Elimi yumruk yaptım okurken alahahahaha :))

    YanıtlaSil
  13. canımmmmmm yumruklu okudummmm ve koptummm yaaaaaaa senın beynı baska calışıyo buna emın ol...

    YanıtlaSil

"In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on"
Robert Frost