26 Şubat 2013 Salı

Kaz Tüyü İşkencesi

Kaynak

Mutlaka görmüşsünüzdür, son günlerde Facebookta kaz tüyü elde edebilmek için kuşlara canlı canlı yapılan işkenceleri gösteren videoları. Benim de arkadaşım sayesinde haberim oldu bu iğrençlikten, 'videoları izleme bence' diye uyarmıştı ama dayanamadım, açtım bir tanesini izledim. 

Şunu söyleyebilirim ki; Allah o masum hayvancıklara bu işkenceleri yapanların hem bu dünyada hem ahirette bin belasını versin. Tüylerim diken diken oldu. Sırf bizlerin nazik bedenleri ısınacak diye binlerce, belki yüz binlerce kuşa canlı canlı işkence yapılıyor ve böyle gelmiş böyle giden düzen buna hiçbir şekilde müdahale etmiyor.

Ben kaz tüyü ürün hiç kullanmadım bugüne kadar; bu şekilde elde edildiğini bildiğim için değil, ihtiyacım olmadı ya da pahalı olduğu için almadım. Ama bugünden sonra kendi adıma bu suça asla ortak olmam. Ha, tilkilere, timsahlara, foklara yıllardır yapılıyor bu işkenceler ve evet dünyanın büyük bir kesimi almıyor kullanmıyor onların derilerinden elde edilen ürünleri. Peki bu işkenceler sırf dünyanın büyük kısmı almıyor diye bitiyor mu? Tabii ki hayır. Bu dünya, zaten dünya nüfusunun %5'i kadar zengini için dönüyor. Para, her kapıyı açıyor da "insanlığın" kapısını kapatıyor maalesef.

Ben daha uzun yazmayacağım bu konuda; bu sitede geniş bilgi var. Ayrıca rica ediyorum, dayanıklıysanız aşağıdaki videoyu izleyin... Belki bana katılmaya karar verirsiniz.


15 yorum:

 1. ayyyyyy çok kötü:( dayanmadım açtım videoyu izleyemedim bile :((((

  YanıtlaSil
 2. Allah kahretsin ya!!!!
  Allah kahretsin onları!!!!
  Kelimeler boğazımda tıkandı kaldı. Ne desem, nasıl anlatsam nefretimi, bilemiyorum!..
  Allah onları ve diğer her türlü hayvana işkence yapanları kahretsin!!!!

  YanıtlaSil
 3. ben izlemedim...korktum..artık ben de kullanmıcam ne bilim koyunları kırparlar ya hanı onun gibi bi yöntem olamaz mıydı:((

  YanıtlaSil
 4. :( bende almış bulundum çeyizime ne olcak şimdi :((

  YanıtlaSil
 5. öyle mi elde ediliyormuş kanım dondu resmen:( hiç bilmiyordum canım özellikle de tercih ettiğim birşey değildir ama koltuklarımın yastıkları,yorganlar falan hep ondan kimbilir kaç hayvan acı çekti düşününce beynimden vurulmuşa döndüm resmen ben de daha doğal ve koyun kırpma falan gibi birşeyler yapıyorlardır sanıyordum hiç araştırmamışım da:(

  YanıtlaSil
 6. aiy ben de bunu hiç bilmiyodum! çok fena çok :(

  YanıtlaSil
 7. Geçenlerde gördüm bu fotoğrafı ve içim ezildi. Çok üzülüyorum Hamidem ya.
  Videoyu izleyemicem :(

  YanıtlaSil
 8. Bende haberlerde gördüm yırtılan derılerını canlı canlı dikiyorlardı içim acıdı ya...

  YanıtlaSil
 9. tüylerim diken diken oldu izleyemedim bile
  evimizde hiç yok ve olmasındaaa!!!

  YanıtlaSil
 10. merhabalar inanın benimde bu bilgiden haberim yoktu,gerçi hiç kaz tüyü birşeyde almamıştım,ama arkadaşlarda kaz tüyü yastıklar var heves ediyordum artık almam,paylaşım için teşekkürler :(
  bu arada banada beklerim takipleşmek dileğiyle sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 11. Ben kaztüyü montlarda bu şekilde bir katliam yapıldığını bilmiyordum :( çok üzüldüm içim acıdı resmen. Kaztüyünü bırak Avrupa'da kürk tekrar moda olmuş bile. Paris'te 10 kadından 9ü kürk giyiyor. En güzel vintage kürklerin fiyatı bile o kadar uygun ki herkes alıyor ve bir yarış halinde giyiyorlar. Gerekçeleri de zaten ölmüş hayvanlar 2. el bu kürkler.. ne kadar üzücü..

  YanıtlaSil
 12. Bu kadar olur,ben de bugün kaz tüyü yastık bakmıştım ve iyi ki almamışım.Bundan sonra kaz tüyü hiç bir şey almayacağım gibi alana da engel olmaya çalışacağım.Videoyu da izleyemeyeceğim.Biliyorum yüreğim dayanmaz.İzin verirsen yazını arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum.Paylaşım için tekrar teşekkürler.Sevgiler.Emel
  ps.başınızdan geçen olay için çok üzüldüm.bişeyler yazmak istedim ama ne yazacağımı bilemedim.siz genç ve çok güçlü bir kadınsınız.sizi takdir ediyorum.her şey gibi bu da geçer.umarım hep kendiniz gibi iyi ve hayat dolu kişilerle karşılaşırsınız.evet sessiz izleyicilerinizdenim.ortak yönlerimiz çok örn: kitap,yabancı diziler(dexter vs..)...sevgiler.

  YanıtlaSil
 13. Sayfanı gezerken gördüm bu postunu canım bende senden birkaç gün sonra paylaşmışım,yastık kılıfı değişirken birkaç tüy fırladı aklıma düştü baktım bu işkenceyle karşılaştım,bir daha mı tövbe!

  YanıtlaSil

"In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on"
Robert Frost