5 Şubat 2013 Salı

Kitap Kardeşliği Etkinliği

Güzel, huzurlu ve sakin bir salı gününden herkese merhaba sevgili okurlarım!! Anlatacak, yazacak çok biriktiği için bu sıralar her gün bir post girebilirim; şimdiden çevreye vereceğim rahatsızlık yüzünden özür diliyorum :)Size bugün önderliğini instagram arkadaşımız @StyloPunk’ın yürüttüğü Kitap Kardeşliği etkinliğinden bahsetmek istiyorum. Sevgili StyloPunk bundan yaklaşık bir ay önce instagramdan Şubat ayından itibaren seçeceğimiz bir kitabı topluca okumamızı önermişti ve ilk kitabımızı da Yüzyıllık Yalnızlık diye seçmişti. İlk etapta 10-20 gibi sayılarda olan katılım zamanla 50’leri geçmiş; şubat ayına ulaşmadan kitabın adına yakışır bir şekilde 100’ü geçmiştik. Ben kitabı geçen yıl okumama rağmen kendimi bu etkinliğe katılmaktan alamamış, bir kez daha –biraz sıkıcı da olsa- kitabı okumayı göze almış ve katılmıştım.

1 Şubat itibariyle yaklaşık 106 kişi şu an Yüzyıllık Yalnızlık’ı okuyor. Sizce de heyecan verici değil mi? Instagramdan #kitapkardesligi ve #kitapkardesligisubat hashtagleriyle hem fotoğraflara hem de StyloPunk’ın arada bir yaptığı bilgilendirmelere ulaşabilirsiniz.

Bu aydan sonra her ay bir kitap okuma planımız var. Katılmak için illa instagramınız, twitterınız, facebookunuz, bloğunuz olmasına gerek yok. Kitap okumayı sevenlere yayabildiğimiz kadar yayalım yeterli bence. Instagram hesabınız yoksa bile, ben her ay okunacak kitapla ilgili etkinliği buradan duyuracağım gibi StyloPunk’ın bununla ilgili açtığı Kitap Kardeşliği adlı blogdan da detaylara ulaşabilirsiniz.

Beni çok heyecanlandıran bu proje ile yüzlerce, kimbilir belki binlerce kişi ile aynı anda aynı kitabı okuyacağız. Şubat ayını kaçıranları Mart ayı etkinliğine mutlaka bekleriz. Sizden ricam bu etkinliği duyurabildiğimiz kadarıyla duyurmamız ve varsa etkinlikle ilgili yaratıcı önerileriniz yorum ya da mail ile bana ya da StyloPunk’a ulaştırmanız.

Yüzyıllık Yalnızlık sona erecek yakında ama #kitapkardesligi’miz baki kalsın diyorum.

Etkinliğe erişebileceğiniz mecralar:
Instagram: @StyloPunk, @hamidetekin #kitapkardesligi, #kitapkardesligisubat hashtagleri
Twitter: @Felsedeb, @hamidetekin #kitapkardesligi, #kitapkardesligisubat hashtagleri


8 yorum:

 1. Hey çok güzel bir şeymiş bu!
  Ben gerçi okumuştum yüzyıllık yalnızlığı ama takip edicem şimdi bir sonraki kitap için.

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel bir etkinlikmiş, belki de bir sonrakine ben de katılırım :)

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. Hehe #kitapkardeşliği forevır diyorum! :D

  YanıtlaSil
 5. AAAAAAAAAAAA SAHANEYMISSSSSSSSSSSSS

  YanıtlaSil
 6. Hmmm , şey..
  Kimlerin imzası var orada?
  Bir gün bende imzalatabilir miyim ki çubuklu mu?
  Çekebilir miyim ki içime o havayı?

  Ben bu renkleri görünce gitti yine aklım.
  Etkinlik çok güzelmiş :)
  Ama katılmam ben.
  Artık okuyamıyorum ki eskisi gibi :(

  YanıtlaSil

"In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on"
Robert Frost