9 Mart 2013 Cumartesi

Blogum Dergisi Mart Sayısı yayında...Türkiye'nin genç ama başarılı online dergilerinden biri olan Blogum Dergisi Mart ayı sayısını Kadınlar Günü'ne özel olarak 8 Mart günü yayınladı. Kapağımızda da gerçekleşmesini çok istediğimiz "Kadına Yönelik Şiddete Son" sloganı yer alıyor. Gerçi Kadınlar Günü'nde de bile bir kadının kocası tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü bir ülkede yaşıyoruz, zihniyetler ve adalet sistemindeki bozukluklar düzelmedikçe sokaklara çıkıp yürüsek sloganlar atsak neye yarar demeden geçemiyor insan...

Dergi yine dopdolu, içindeki kaliteli yazılar ve konularla hafta sonunuza renk katacak :)
İşte benim yazımdan sneakpeak:


""

KARANLIKTAN AYDINLIĞA
Sabah alarm çalıyor, kapatıyorum ve hızlıca kalkıyorum yataktan. Hızlıca düzeltiyorum çift kişilik yatağın uyurken bozduğum tek kişilik tarafını. Banyoya geçiyorum, geçerken de radyonun düğmesine basıyorum. Odayı müziğin sesi dolduruyor, yüzümü yıkayıp dişlerimi fırçalarken çalan şarkıya eşlik ediyorum gayri ihtiyari. Tekrar yatak odasına dönüyorum, yatmadan önce karar verdiğim giysileri çıkarıyorum dolaptan ve giyinmeye başlıyorum. Kol saatimi de taktıktan sonra tekrar banyoya geçiyorum makyaj yapmak için; önce göz kalemi, sonra rimel ve en son da allık. Saçımı da şöyle bir toparlıyorum. Yatak odasına uzanıp cep telefonumu alıp radyoyu kapatıyorum. Salona geçiyorum, gece açık bıraktığım gece lambasını söndürüyorum önce. Sonra buzdolabının durduğu hole geçiyorum, açıp günlük vitaminlerimi alıyorum avcuma. Mutfağa geçiyorum, sürahiden su doldurup bir bardağa, ilaçları atıyorum ağzıma. İlaçları yutarken, kombiyi de kapatıyorum, bütün gün boş duracak evi ısıtmanın bir manası yok nasılsa diye düşünerek. Ayakkabılarımı giyiyorum önce, sonra montumu. Kapının arkasındaki aynaya şöyle bir bakıp, dün akşam bıraktığım yerde duran çantamı alıp çıkıyorum evden. Kapıyı kilitlerken bir yandan da asansöre basıyorum. Asansör geliyor, biniyorum, asansörün aynasında da son kez kendime baktıktan sonra dış dünyaya adımımı atıyorum...""

Devamını merak edenleri BURAYA alalım :)

İyi Okumalar, Mutlu Haftasonları7 yorum:

 1. offf burada siddet var ben kacsam mi ne??? ama megerse sonunda aydinlik varmis guzel :)

  YanıtlaSil
 2. yazın yine çok güzel canım,ben isyan etmekten korkan bir insanım o yüzden dediğin gibi rutin dediğimiz şeyler aslında hayatımız için çok değerli belki de,o yüzden rutinde olsa hakkını vermek gerek,hayat çok daha güzel olacaktır buna inanalım yeter..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet canım benim inanırsak her şey çok daha güzel ve kolay oluyo...

   Sil
 3. Şiddetsiz günlere uyanabilmek istiyorum ve Hemen okumaya gidiyorum :)

  YanıtlaSil
 4. :))) çok güzel eline sağlık canım benimmmmm

  YanıtlaSil

"In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on"
Robert Frost