7 Mart 2013 Perşembe

Yazı Dizi'si #22 - RIPPER STREET


Yeni bir dizi önerisiyle tekrar karşınızdayım. Bu kez 19.yy Londra'sına yolculuk ediyoruz, hem de hikayemiz meşhur seri katil Karındeşen Jack ile başlıyor.  İşte karşınızda Ripper Street...

·         Alcatraz
·         Being Human
·         Breaking Bad
·         Breakout Kings
·         Boardwalk Empire
·         Borgias
·         Californication
·         Coma
·         Dexter
·         The Event
·         Falling Skies
·         Game of Thrones
·         Homeland
·         The Killing
·         Luther
·         Nip/Tuck
·         The Newsroom
·         Person of Interest
·         Pacific
·         Rizzoli & Isles
·         Sherlock Holmes
·         Spartacus
·         Suits
·         The Walking Dead
·         2 Broke Girls
·         The Following
·         Ripper Street

RIPPER STREET


Dizinin Künyesi
Yapım Yılı: 2013 TV Series
Kanal: BBC One
Oyuncular: Matthew Macfadyen(Det.Ins.Edmund Reid), Jerome Fllyn(Det.Sgt.Bennet Drake), Adam Rottenberg(Captain Homer Jackson)
IMDb Puanı: 8,1
SHDb Puanı: 7,9


Dizinin Konusu
1889 yılında seri katil Karındeşen Jack'in(Jack the Ripper) cinayetlerinin yaşandığı Whitechapel bölgesinde Dedektif Reid, yardımcısı Drake ve polis merkezi için adli tabiplik görevini üstlenen eski kaçak Jackson meydana gelen münferit cinayetleri çözmekle görevlidir. Karındeşen Jack'i yakalayamayan ancak başarısızlığı da kabul edemeyen Dedektif Reid, sonrasında karşılaştığı tüm cinayetleri ekibinin de yardımıyla çözer. Ayrıca yakın zamanda kızının kaybolmasının travmasını da atlatamamıştır ve kendisini kilisede hayır işlerine veren karısıyla sorunlar yaşamaktadır. Davaları tek tek çözen Reid, içten içe Karındeşen Jack'i bir gün yakalayacağını umut etmektedir.


İzlediğim dizilerden tarzımı artık az çok anlamışsınızdır, bu tarz hikayeler ve kitaplar benim favorim. Sağolsun yabancı dizi sektörü de her sezon en az iki diziyle benim bu ateşimi besliyor. Ripper Street de bu sezonun polisiyesi. Rizzoli&Isles'ın maskülen ve de iki yüzyıl öncesinde geçen versiyonu diyebiliriz aslında. Her bölümde bir case çözülüyor bir de tabi süregelen olaylar var. İngiliz aksanına ve Mr.Reid ile Captain Jackson'ın yakışıklılığına doyacağınızı garanti edebilirim. Bence izleyin, zira polisiye candır; hele de 19.yydaki haliyle :)

İyi seyirler...6 yorum:

"In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on"
Robert Frost