24 Ağustos 2013 Cumartesi

Erkek kardeşle baş başa tatil yaparsan...

Kardeşimin 15 aylık vatani görevini bitirip dönmesinden mütevellit askerlik sonrası travmasını atması için ‘mükemmel’ bir abla olarak onu tatile götüreyim dedim. Çocuğun gözü gönlü açılsın, askerdeki lahanalardan sonra midesi bayram etsin, bayılana kadar sarhoş olsun diye de her şey dahil sistemi seçtim. Önce bayram için Eskişehir’de vakit geçirdikten sonra, kendimizi Alanya’nın kızgın kumlarına attık. Buraya kadar her şey normal ya da ben normal olacağı düşüncesi ile saf bir mutluluk içindeyim. Ama olanlara gelince:

 • Öncelikle otelimizden çok memnun kaldık, %90’ı turist; tercihen Rus, Alman ve İngiliz aileler tercih etmişti. Kalan %10’luk bir kısım ise gurbetçi kontenjanından yararlanarak gelmişti herhalde ki oteldeki Türkiyeli Türk olarak bir tek biz vardık. (İlgilenenler olursa: Royal Garden Suites) İşin garibi nedense bizi de Almancı zannetmişler çalışanlar; tamam ilk yurt dışı deneyimim Frankfurt'tu; beş günlük gidip kalma gurbetçilik sayılıyosa ok dedim ben de ;))
,

 • Benden size tavsiye: Bekarsanız, size hiç benzemeyen yaş farkınızın az olduğu ağabeyiniz/kardeşiniz varsa başbaşa tatile gitmeyiniz. Ben yaptım siz yapmayın. Çünkü bütün otel sizi ‘çift’ zannediyor ve potansiyel kısmetlerin yolunu kesmiş oluyorsunuz. Bizde de bu durum olmuş meğer ve ben bunu tatilin son günlerinde öğrendim. Bu benim kardeşim dediysem de iş işten geçmişti, tüm ‘lezzetli çipetpetler’ çoktan başka diyarlara yol almıştı. Hadi ben önce doğmuşum önümde bir prototip yok, be çocuk sen neden doğarken az ablama benzeyeyim demedin. Bazen ya seni ya beni hastanede karıştırdılar diye şüpheleniyorum; ben anneme benzediğimden bence sen karıştın ve maalesef 21 yıldır düzelmedi bu hata. Bastık bağrımıza biz de :)
Allah aşkına hiç benziyor muyuz???

 • İki kardeş her şey dahil sistemli bir otele gidince, ye iç yat şeklinde geçti günlerimiz. Öyle ki tatilimizi üçüncü gün kardeşimi kuma gömerek emekli çift tatili kıvamına getirmiştik.

 • Akşamları akşam yemeğinden sonra çocuk animasyonuna en önce giden tiplerdik. Sanırsın boy boy çocuklarımız var, onları eyleyeceğiz. Gidip en güzel yere kurulup turistlerin çocuklarına bakıyorduk alıcı gözle. Bro’mun amacı tamamen masumane olsa da ben hangi çocuk yakışıklı, büyüyünce potansiyel Enrique olur mu, olursa şimdi alıp Türkan Şoray stayl büyütüp 20 yıl sonra kendime sevgili mi yapsam diye PSSS (Potansiyel Sevgili Seçme Sınavı) ile meşguldüm.

 • Yakın zamanda köpek tarafından ısırılmış olmam yetmezmiş gibi denizde de iki gün üst üste bacağımdan ısırıldım, ısıran canlının piranha olması yönünde ciddi şüphelerim var. Zira başka bir canlı bu kadar kanatamazdı. Hayır bir de yani neden ben? Karada ve denizde ısırıldım, havada henüz başıma öyle bir şey gelmese de evin civarındaki martılardan ciddi tırsıyorum.

 • Değinmek istediğim diğer bir noktada, bu yabancılar ne kadar küçük yaşta evleniyorlar arkadaş? Bir çift vardı mesela, taş çatlasın 20 yaşındalar, 1 yaşında bebeleriyle gelmişler Türkiye’ye tatile. Siz ne ara büyüdünüz, mercimeği fırına verdiniz, o çocuğu peydah ettiniz de bir de yurtdışında tatil yapacak paralar kazanıp geldiniz. 30’lu yaşlarında çiftlerin 3 çocuğu var ki bunlar RTE’nin en sevdiği kesim ola J


İşte böyle kemosabeler... Kitap okumak, güneşlenmek, denize girmek ve yemek dışında bir aktivite yapmadığım bir tatil de böyle geçti. Hala armudun sapı şeklinde olsam da, kardeşimin kafa dağıtması ve benim mükemmel şekilde bronzlaşmam görevlerini başarıyla yerine getirmenin iç huzuru yeter bana…


Mutlu haftasonları ^.^


3 yorum:

 1. Fotoların hepsini ig'den biliyordum lakin uzun uzun tatil öyküsü dinlemek,kıkır kıkır gülmek çok iyi geldi yahu :) süpersin canımcım!

  YanıtlaSil
 2. süpersin be canım, ben de hayatımda unutamadığım iki mutluluk var biri Kaşta iki kardeş yalnız bir otelde 10 gün aynı odada tatil yaptık, bir de boyadan ötürü yanan saçlarımı katkısız doğal keratin yükleyerek tekrar eski sağlıklı haline kavuşturmam olmuştur.

  YanıtlaSil

"In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on"
Robert Frost