13 Şubat 2014 Perşembe

Yazı Dizi'si #30 - ARROW

En son Ekim'de dizi yazısı yazmışım, bu yazı dizime bu kadar ara vermek ayıp oldu biraz. O yüzden silkelenip kendime gelerek kalan dizileri kısa zamanda anlatmayı planlıyorum. Bu kararıma da Arrow'la başlangıç yapıyorum :)

·         Alcatraz
·         Being Human
·         Breaking Bad
·         Breakout Kings
·         Boardwalk Empire
·         Borgias
·         Californication
·         Coma
·         Dexter
·         The Event
·         Falling Skies
·         Game of Thrones
·         Homeland
·         The Killing
·         Luther
·         Nip/Tuck
·         The Newsroom
·         Person of Interest
·         Pacific
·         Rizzoli & Isles
·         Sherlock Holmes
·         Spartacus
·         Suits
·         The Walking Dead
·         2 Broke Girls
·         The Following
·         Ripper Street
·         Black Mirror
·         Hannibal

·         Hemlock Grove

·         Rectify
·         The Fall
·         Under The Dome
·          Arrow
·          Siberia
·          Intelligence

ARROWDizinin Künyesi
Yapım Yılı: 2012
Kanal: TV-14
Oyuncular: Stephen Amell (Oliver Quenn), Katie Cassidy (Laurel Lance), Susanna Thompson (Moira Quenn), David Ramsey (John Diggle), Willa Holand (Thea Quenn), Paul Blackthorne (Quentin Lance), Colin Dornell (Tommy Merlyn)
Imdb Puanı: 8.2


Dizinin Konusu

Starling City'nin önde gelen zengin ailelerinden biri olan Quenn ailesinden baba Robert ve oğul Oliver tekne ile Çin'e gitmeye karar verirler. Ancak tekne Çin açıklarında büyük bir fırtınaya yakalanır ve alabora olur. Kurtarma botu ile boğulmaktan kurtulan Robert Quenn oğluna bir defter verir ve silahla intihar eder. Sonrasında bir adaya vuran bottan sağ kurtulan Oliver, 5 yıl boyunca adada mahsur kalır ve kendisini kurtaran gizemli Çinli ile birçok macera yaşar, bu arada mükemmel bir okçu olur.


5 yılın ardından civardan geçen bir tekne ile kurtulan Oliver, Starling'e döndüğünde ailesi ve şehir tarafından tam bir 'survivor' olarak karşılanır. Annesi ve kız kardeşi öldüğünü sandıkları Oliver'ı görünce çok mutlu olurlar. Oliver ise babasının verdiği defterde bulunan ve Starling City'e bir şekilde zarar veren zenginlerin oyunlarını bozmak ve gerekirse ortadan kaldırmak için ikili bir hayat yaşamaya başlar. Bir yandan gece kulübü işletirken bir yandan da geceleri 'Başlıklı - Hood Guy' olarak ava çıkar. Basın ve emniyet güçleri önceleri onu katil olarak nitelendirirken aslında Starling'e yardım ettiğini gördükçe kahraman olarak adlederler. 


Arrow, modern Batman hikayesi aslına bakarsanız. Batman'ın Gotham City'si vardı, Vigilante'nin Starling City'si :) İkili yaşayan kahramanlarımız, aşkları ve aileleri oldukça benziyor. Bunu ilk bölümde fark etmenize rağmen olumsuz bir etki yaratmıyor üzerinizde, zira sürükleyici bir örgüsü var olayların. Ayrıca kişisel olarak Batman (aslına bakarsanız Christian Bale) hastası olarak Arrow'a da kişisel bir ilgim yok değil. Olivercığım da tam benim dişime göre bir arkadaş olunca yeme de yanında yat denecek bir macera-gerilim dizisi... Bence izlenmeye değer, izleyin :)

2 yorum:

  1. eheh bu dizi çok uyduruk yeaaa :)) iş icabı bütün diziyi izledim bence biraz tırt. sanki böyle 5-6 tane diziden kesitler alıp bi araya getirmişler gibi. Christian Bale'e bende hastayım baby ama Arrow'a değil :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. ayyy ben bu adam için 20 sezon olsun 20 sezon izlerim şekerim ahahahah :):):)

      Sil

"In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on"
Robert Frost