25 Haziran 2015 Perşembe

Hayaller Paris Hayatlar Muş


Çok büyük bir sorunla karşı karşıyayız! Evet şu an endişelenmelisiniz benim adıma.
Ben bu durumun altından nasıl kalkacağımı bilmiyorum, kafam epey karışık. 
Çıkamıyorum işin içinden, aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık.

Hayır işten kovulmadım, hayır evlilik teklifi almadım, hayır sevgilimden ayrılmadım, hayır hamile de değilim.
Problem şu ki bu hayatta yapmak istediğim katrilyonlarca şey varken ben bu yaşa kadar azıcığını bitirmişim. Geri kalan (Katrilyonlarca şey - benim yaptığım azıcık şey) farkını nasıl ama nasıl yapacağım? 
Ne ara yapacağım?
Ve Allahım hangi parayla yapacağım?

Yaş yirmi yedi, yolun üç bölü dördünün bir bölü üçü! 
Altı yıldır iyi kötü çalışıyorum. 
Kiraydı, elektrikti, kışın asgari ücrete yakın gelen doğalgazıydı, ha bir de allah cezamı vermesin öğrenciyken aldığım öğrenim kredisinin geri ödemesiydi derken maaştan geriye kuş kadar bir şey kalıyor. 
Hadi iktisatlı bir insanım, o kuşun bir kanadını, bir gözünü, bir ayağını kenara ayırıyorum. 
Ama sorarım size tek kanatlı kuş uçar mı hı uçar mı? 
Valla uçurabilen varsa başka marifeti vardır bilemedim ama benim kuşum uçmuyor! 
(Şimdi böyle yazınca da, yanlış anlaşılmalara mahal verebilir mi diye düşündüm, erkek değilim ki kuşum uçsun konsun, tamam vazgeçtim) 
Eee kuş uçmayınca zat'ı alim de uçamıyor. 
Uçamadığı gibi tekerlekli araçlarla bile A noktasından B noktasına ulaşamıyor.

Hayaller Paris dedim ya, Paris ile tek kelimeye sığdırılmış aktiviteler bütününü açıklayayım:

1 - Kendimi geçtim, İstanbul'dan iki böbreğimi, gözlerimi, hatta kalbimi bile satsam ev alamam da Eskişehir'den annemlere bir ev alsaydım, gözüm açık gitmezdi. Evlatlık misyonumu sorguluyorum sırf bunu kendime dert ederek ya! Büyütüp bu yaşa getirdiler, bir karşılığını vereydim di mi? Olmadı şampiyon olmadı...

2 - Baya bir gezesim var. Ama böyle anasını ağlatana kadar, lanet olsun yetti senin check-inlerin, uçağı düşesice, telefonunun şarjı bitesice, instagramın engellenesice diye arkamdan atıp tutulana kadar gezesim var. Neresi olduğu hiç fark etmez, Bayburt da olur Bahreyn de, Rize de olur Rio da. Anlatabildim mi? Ama burada da bütçe kısıtına takılıyorum. Sorsana bi hangi parayla gideceksin diye? Hıhh hadi parayı bulduk diyelim, sattık canım çift organlarımızdan birini, kiminle gideceksin? Millet evlendi barklandı ya da evlenecek barklanacak ya da işte uzmanlık sınavına girecek. Milletin diğer bir kısmı ise zaten gezmiş, bitmiş okeye dönüyor. Option 2 is failed! Kendime Option 3 yaratma çabaları için de yaşlandım sanırım. Ha deyince arkadaş bulunmuyor, seyahat arkadaşı hiç bulunmuyor. +55 emekli tayfasıyla da tura gidemem pardon da!!! Al bi çıkmaz sokak daha. Eh iyi tamam diyelim kiiiii para cepte, partneri kolumuza taktık (cinsiyetinin önemi yok bu arada) diğer bir sorunumuz ne zaman gideceksin? İş Kanununun bilmem kaçıncı maddesi uyarınca yılda 18 iş günü iznim var, bunun 8'ini aileyle, 5'ini kız kıza fındık kırmalarda, 5'ini de sevgilinle geçirince kalıyorsun öyle cami önünde sadaka bekleyen dilenciler gibi. Yazdım yazdım özetleyeyim maddeyi: Ne bok yiyeceğim?

3 - Şu İspanyolcayı iyice bi söksem, havalı havalı konuşacak kıvama gelsem mesela hoş olmaz mı? İki kuru bitirdim, tamam çok şükür şu an İspanya'ya gitsem aç kalmam, restorana gidip "Que lleva en tapas?" diye sorup yiyip bitirdikten sonra "Le cuenta, por favor?" diye hesap bile isterim. Ama neden Enrique'mle meşk ederken romantik romantik İspanyolca muhabbet etmeyelim? Evet Einstein olmaya gerek yok, bu hayalin gerçekleşmesi için de hem para hem de zaman gerekiyor. Geç hadi geç bunu da.

4 - Annemi Almanya'ya göndersem mesela, belki etkisi ev almamdan daha büyük olabilir biliyor musunuz? Bahsettim mi daha önce, benim annem Almanya aşığı, hayır gidip gördüğünden değil, öyle hayran nedensizce. Gerçi anasına bak kızını al. Ben mantıklı bi bokum sanki; ben de gitmediğim İspanya için üç senedir önüme gelene yalvarıyorum gidelim diye. Annem de benim Almanya versiyonum. Tahminimce gurbetçi olan aile dostumuzun gazıyla böyle bir hayal içerisinde. Normal annelerin cümlesi şöyle olur "Dünya gözüyle bir kabeyi görsek, görevimizi ifa etsek" falan. İşte benim annemin kabesi Almanya. Kadın and içiyor ya gitmeden ölürsem gözüm açık gider diye. Hayır bi halt da yok soğuk memlekette. Neyse kadının isteğidir yapayım istiyorum oooofff para para para!!!

5 - Kitap yazsam mesela! Hani böyle çok satanından. Hmm tamam çok satmasa da olur şöyle onbin satsa mesela. Hoş olmaz mı? Hayır siz düşünün şimdi, yazarı ben olan bir kitabı okumayı istemez misiniz? Biliyorum kalbiniz hızlı atmaya başladı, evet siz de istiyorsunuz. Yapıcam çocuklar, hatta başladım yazıyorum bir şeyler de, Ankara metrosuna dönebilme ihtimali çok yüksek bu gidişle. Kıçımın üstüne oturamıyorum ki bir odaklanıp devam ettirebileyim. Bir şey dicem, bir altı ay ücretli izin verseler bana mesela? Bence gelecek nesile yapılacak bu muazzam katkı için altı aylık maaş çok değil :))

6 - Araba hiçbir zaman hayallerimin üst sıralarında yer almadı. Toplu taşıma kullanacak kadar mütevazi ve de parasız bir insan olduğumdan, vergisi algısı benzini derken astarının yüzünden pahalıya geleceğini düşündüğümden çok da sallamadım bu yaşa kadar. Ama bazen boğazımda bir kekremsi tat, yürekte buruk bir istek olmuyor değil. Özellikle tepemin atık, moralimin bozuk olduğu günlerde atlayıp arabama, müzik son ses bangır bangır şeklinde bir yerlere basıp gitmek istiyorum. Ama tabii olmayınca evde battaniyeleri kemirip, fayans parlatıyorum, stresimi öyle atıyorum. Ama bi arabam olsaydı güzel olurdu be! Magnumdan da mı çıkmaz? Dandik avm çekilişine de razıyım. Hadi be!

7 - Daha fazla spor yapmak, belki de zumbaya geri dönmek, bilemiyorum şu hamlayan vücudumu sahalara geri döndürmek istiyorum ama nerdeeee!! 4 aydır İspanyolca kursum vardı, şimdi boşa çıktım derken oruç başladı, bırakın spor yapmayı nefes bile alırken enerjimi tasarruflu kullanmaya çabalıyorum. Sonra tatile gidicem, dönünce de tekrar İspanyolca derken bu vücut hatları nasıl korunacak?O karın nasıl düz, o bacaklar nasıl kaslı, o kalçalar nasıl kıvrımlı kalacak? Evet evet, diğer bir alternatif: Yeme annem yeme gülüm...

8 - Parmakla gösterilen biri olsam mesela. Ama buradan evrenin kulağını çekiyorum, sakın mesajımı yanlış anlamasın. Skandallar sebebiyle değil, başarılarımla yaptıklarımla yazdıklarımla öğrendiklerimle ne bileyim işte ben olduğum, örnek bir insan olduğum için parmakla gösterilsem. Siz annenize bakmayın, parmakla göstermek ayıp dediler senelerce, beni gösterebilirsiniz, valla kızmıcam ;))

Hadi daha fazla uzatmıyorum, bende hayal bitmez size de doyum olmaz. Şu an için hayatım Muş... Bakalım Paris'e ulaşamasak da sınır ötesine taşıyabilecek miyim onları?

17 yorum:

 1. Çok güzel yazıyorsun, bence kitap yazmaya odaklan. O kitap çok çok satsın seninle röportaj yapsınlar, televizyonlara çık. Ne konuda yazıyorsun bilmiyorum ama filmi de yapılsın, ikinci kitabı okumak için okurlar sabırsızlansın... Sonra İspanya beni bekler görüşücüüüüüüz der gezersin, ev de alırsın, araba.. Neden olmasın? Evrene mesajları net ilet ve herşey istediğin gibi olsaydı sen nasıl bir sen olurdun öyle hisset ve yaşa. Ben bile oturduğum şu L koltuktan, sıcaktan gözkapaklarımın düşmesine engel olamadığım şu Antalya'dan senin içinde bu gücün olduğunu hissediyorsam.. Sen ne duruyorsun ? :)

  Sevgiyle kal...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yerim kiiiii ^^ zaten igden vermiştim bu yanıta cevabımı ama şimdi okuyunca yine pek bi mutlu oldum...

   Sil
 2. 5. maddeden gireyim dedim, ben kesin okurum o kitabı :) bak şurda blog okumayalı zilyon zaman geçmiş, hele ki en son kime yorum yazdım hatırlamıyorum bile ama sen okutuyorsun yavrum :) dondurma delisine katılıyorum, kitap yaz.. aslında belki de kitap gözünde çok büyüyordur ilk başta, sadece yaz sen.. o yazılar varacağı yeri bilir ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ay sen ne tatlısın be bebeğim, mutlu oluyorum bu yazdıklarını okuyunca. eksik olma kuzum...

   Sil
 3. Bazen ben de bunlara benzer belki de fazlasi o kadar cok sey dusunuyorum ki, bazi insanlar uzayli gibi bile bakabiliyor. Bende de hep bir zaman geciyor biseyler yapmaliyim kaygisi ama zaman gecince de bakmisim yine bos bi tik daha fena aslinda :( guzel surprizler olsun hayaller gercek olsun...

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. Borçlu musunuz? Eğer sağlık maliyetleri ya da ödeme borçları için veya mali arıza durumunda nakit yükseltmek gerekiyor mu? Bekleyin! Opsiyon olarak böbrek satan düşünün. Eğer bugün böbrek satmak isterseniz. Bize immediately.A böbrek halen Dr. Hartley sağlıklı kidney.My addır satın alıyor $ 300,000.00US Dollars.The Milli vakıf maksimum miktarda satın alınır Mesaj, Ulusal hospital.Our Hastanesi Böbrek Cerrahisi uzmanlaşmış böbrekte bir Nefroloji duyuyorum ve biz de bir karşılık gelen donör yaşayan alış ve böbreklerde nakli ile anlaşma. francishartley619@gmail.com: Böbrek en E-posta aracılığıyla bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin satmak veya satın ilgilenen varsa Biz vb Hint, Kanada, İngiltere, Türkiye, ABD, Malezya, Güney Afrika bulunmaktadır
  Geniune Bağışçı Need
  senin cevaplarından bekliyorum ....
  Saygılarımla….
  Dr.Hartley

  YanıtlaSil
 6. Bu sağlıklı ve% 100 acil IRUA HASTANE MERKEZİ başvurmalısınız kendi böbreğini satan ciddi kamuoyu Erkek veya Kadın bilgilendirmektir. Biz aşağı yüzünden mali kırmak için para için böbreğini satmak için bir fırsat arıyorlar, böbrek nakli için burada olan hastaların çok şey var ve biz size Böbrek için $ 350,000.00 USD teklif gibi olacaktır. Benim adım i IRUA HASTANESİ MERKEZİ Cerrahi Hastanesi'nde Nöroloji duyuyorum, Doktor Francis Hartley. Bizim hastane Böbrek Cerrahi / nakli ve diğer organ tedavisinde uzmanlaşmış, biz de bir yaşam ve sağlıklı bir donörün ile böbreklerin satın alma ve nakli ile anlaşma. Biz Hindistan'da bulunan, unitedstates, columbia, Bangladeş e.t.c. E-posta: Eğer böbrek satan ilgilenen varsa aracılığıyla bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin francishartley619@gmail.com

  YanıtlaSil
 7. Merhaba, acil bağışçılara ihtiyacımız var, eğer böbrekinizi 500,000 $ 'a satmak isterseniz
  Veya bir sperm, yumurta, böbrek veya karaciğer donörü olmaya hazırsınız, lütfen derhal hastane doktoruna başvurun: drHaineshospital@gmail.com
  Böbrek satıp bağışta bulunmak için doğru yer, teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 8. Merhaba,

  Hastalarımız için böbrek satın almak için bir kez daha buradayız ve onları kurtarmak için bir böbrek yapmak isteyen herkese iyi miktarda para ödemeyi kabul ettiler ve böylece bağışta bulunmak istiyorsanız veya bir Hayat kurtarmak istiyorsanız, Lütfen aşağıdaki e-postayı bize yazın.

  Bu sizin için zengin olmanız için bir fırsattır, biz temin ederim ve garanti ederiz, bizimle% 100 güvenli bir işlem yapın, her şey kanunen bağış yapan böbrek bağışçılarına göre yapılır.
  Artık boşa harcamayın, bizi irruaspecialisthospital20@gmail.com adresine yazın.

  Irrua Uzman Eğitim Hastanesi.

  YanıtlaSil
 9. Merhaba, eğer böbrekinizi 500.000 $ 'a satmak istiyorsan, şimdi acil bağışçılara ihtiyacımız var.
  Eğer bir sperm, yumurta, böbrek veya karaciğer donörü olmaya hazırsanız, derhal hastane doktoruna başvurun: drHaineshospital@gmail.com
  Böbrek satmak ve bağışı yapmak için doğru yer burasıdır.

  YanıtlaSil
 10. Bugün böbrek bağışçısı olmaya hazır olduğunuzu biliyorsanız, böbrekimi acilen hastanemize satmak için acilen böbrek bağışçısı olan sadece 13 kişiye ihtiyacımız var.
  Sadece% 100 sığdır sadece insanlara karşı.
  Sadikmoneyorg@gmail.com adresine SU adresten ulaşılabilir:
  Hemen temasa geçileceksin
  Not: Seyahat etmek için bir pasaportunuz olmalıdır.

  Dr. Mauricio b.

  YanıtlaSil
 11. Merhaba,

  Hastalarımız için böbrek satın almak için bir kez daha buradayız ve onları kurtarmak için bir böbrek yapmak isteyen herkese iyi bir para toplamayı kabul ettiler ve böylece bağışta bulunmak istiyorsanız veya bir Hayat kurtarmak istiyorsanız, Lütfen aşağıdaki e-postayı bize yazın.

  Bu sizin için zengin olmanız için bir fırsattır, biz temin ederim ve garanti ederiz, bizimle% 100 güvenli bir işlem yapın, her şey kanunen bağış yapan böbrek bağışçılarına göre yapılır.
  Artık boşa harcamayın, lütfen irruaspecialisthospital20@gmail.com adresine bize yazınız.

  Irrua Uzman Eğitim Hastanesi.

  YanıtlaSil
 12. Acilen böbrek bağışçısı olan sadece 13 kişiye ihtiyaç duyan hastanemiz, bugün böbrek bağışçısı olmaya hazırsınız (sözleşmeyi imzalamak için tüm seyahat masraflarında 450.000 dolar ödenecek). Sadece% 100 sağlıklı insanlara sadece sağlıklı.
  Talep başvurunuzu e-postaya yazın: carolbobrekhastanesi@Gmail.com veya (carolbobrekhastanesi@gmail.com)
  Not: kimliği ve seyahat pasaportu olan yasal vatandaşlar

  Doktor R carol.

  YanıtlaSil
 13. Doktor festus Kliniğine hoş geldiniz. Bebeğinizinizi veya diğer organlarınızı satmak ister misiniz, evet bugün satış yaparsanız, ihtiyacınız olan maksimum memnuniyeti verilecektir. Bana e-posta yoluyla ulaşın: doctorfestusclinic@gmail.com

  YanıtlaSil
 14. Merhaba,

  Hastalarımız için böbrek satın almak için bir kez daha buradayız ve onları kurtarmak için bir böbrek yapmak isteyen herkese iyi miktarda para ödemeyi kabul ettiler ve böylece bağışta bulunmak istiyorsanız veya bir Hayat kurtarmak istiyorsanız, Lütfen aşağıdaki e-postayı bize yazın.

  Bu sizin için zengin olmanız için bir fırsattır, biz temin ederim ve garanti ederiz, bizimle% 100 güvenli bir anlaşma yaparsanız, herşey yasa güdüm böbrek bağışçılarına göre yapılır.
  Artık boşa harcamayın, lütfen irruaspecialisthospital20@gmail.com adresine bize yazınız.

  Irrua Uzman Eğitim Hastanesi.

  YanıtlaSil

"In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on"
Robert Frost