6 Eylül 2016 Salı

Raid Elektrolikit

Başlığa bakıp “Ayy firma buna para vermiş, bu da yazısını yazmış” diye yaftalayanlar için peşinen söyleyeyim bu tamamen kendi hür irademle yazdığım yazıdır ve sanırım kitap/dizi/film gibi tavsiyelerim dışında ilk ürün tavsiyem, övmem, göklere çıkarmamdır.

Sivrisinekler… Bataklıkları kuruyasıcalar, dişileri tükenesiceler… Emdiler, kanımı tükettiler şerefsizler. Bütün bir yaz evde on kişi kaldığım dönemlerde bile beni beni Bihterlerini ısırdılar, uykularımı haram, rüyalarımı zıkkım ettiler. Kollarımı, bacaklarımı kaşımaktan, üç kuruş uyuyabilmek için yazın kırk derece sıcağında pikenin altına saklanmaktan, başucumdaki kolonyayı boca etmekten yeminle bezmiştim.


Bu yıl mı arttılar yoksa her yıl mı böyle çete halinde dolanıyorlardı bilmiyorum ama bu yaz anamdan emdiğim süt burnumdan, alyuvarlarım damarlarımdan geldi. Yatak odamdaki cam açık yatıyorum zaten esmiyor da, tamam benim beceriksizliğim bir sineklik taktırmamış olmam ama bunun sivrisinekleri daha barışçıl yapması gerekmez miydi? Neden bana kelimenin gerçek anlamıyla diş bilediler, neden?

Yazın bitmesine bir aydan az kala yine bir sabah sivrisinekler yüzünden uyuyamadığımdan şikayet ediyordum ki iş arkadaşım cennetlik insan raid elektrolikit al artık diye isyan etti. Ben de gittim, kıydım paraya, o gün aldım bir tane.


Akşam pek de umut taşımayarak taktım prize ve sessizce yatağa girdim. Gözlerimi kapattım ve beklemeye başladım. O da ne? Alarm çalıyordu, sabah olmuştu ve ben bir tane bile sineğin tacizine maruz kalmadan uyumuştum. Evet nihayet o sinsi sivrilerin evlerine ateşler salmıştım, intikamımı almıştım, damarımdan emdikleri kanı burunlarından getirmiştim. O günden beri evimdeki en sevdiğim ürün raid elektrolikit. Kim keşfettiyse Allah ondan bin türlü razı olsun. Okudum kanserojen, petrol ürünü falan yazıyor ama inanın sivrisineğin bulaştıracağı sıtma < raid elektrolikitin üç aylık zararı.


Şimdi biliyorum duyarlı kesilip “aa olur mu canım ne kadar zararlı o şeyler” falan diye söylenmeyin. Ona bakarsanız evimizdeki, işyerimizdeki wi-fi ağı da radyasyon, cep telefonlarımız, bilgisayarlarımız, televizyonun yaydığı dalgalar, yediğimiz içtiğimiz bir sürü şey. O yüzden elektrolikitime laf söyletmem arkadaş. Biz onunla çok mutluyuz, seviyoruz birbirimizi.

5 yorum:

 1. Hain sivrisinekler. Raid işe yarıyor. Ben de kullandım. Önemli bir bilgilendirme. Selamlar.

  YanıtlaSil
 2. Hahaha! Ben de senelerdir kullanıyorum elektrolikitlerden. Evde kırk kişi olsak bir beni bulup ısırıyorlardı. Kurtuldum... Pencereler açık olduğu sürece bir sıkıntı olmuyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu kadar mucizevi olduğunu bilseydim ben de yıllar öncesinde alırdım valla :):)

   Sil

"In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on"
Robert Frost