8 Kasım 2016 Salı

Adım Adım - Yol Arkadaşım Olur Musun?

Malum kasım ayı geldi ve hayır o klişe ve bir o kadar yanlış olan "kasımda aşk başkadır" geyiği yapmayacağım bu sefer size. Hatta bu sefer geyik yapmayacağım, azıcık ciddi şeylerden bahsedelim ama değil mi? Kasım ayı geldi dememin sebebi İstanbul'da yaşayanların en az bir kez katıldığı ve Asya'dan Avrupa'ya koşarak geçtiğiniz Avrasya Maratonuna sahiplik yapması... Ben de bir kez katıldım, maalesef astım olduğum için koşamadım ama tempolu yürüyüp, köprünün üzerinde bir milyon fotoğraf çekip "Ölmeden önce yapılacak 100 şey" listesinden bir maddeye daha tik attım. 

Ama bu organizasyona sürekli katılan ve benim gibi boş boş koşmayan arkadaşlar var. Mutlaka görüp duymuşsunuzdur, attıkları her adımda çeşitli sosyal sorumluluk projeleri için destek veren ekipleri.


Benim aksime (ben kendimi o konuda biraz duyarsız görüyorum itiraf etmem gerekirse, maalesef bu benim eksikliğim) yakın çevremdeki birçok arkadaşım 13 Kasım'da yapılacak maratonda bir hedef için koşacak. Cezaevinde büyüyen çocuklar için anaokulu yapımı için koşan arkadaşım da var (Kampanya Detayı: http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC10662), Koruncuk Vakfında büyüyen çocuklara Koruncuk Köyünde aile evi yapımı için koşan da var (Kampanya Detayı: https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC13872).

Bir de bugün yine böyle hem melek kalpli hem de melek kadar güzel bir arkadaşımdan gelen Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) için akülü tekerlekli sandalyeli arkadaşlarla birlikte koşacak bir grup da varmış. Her bir tekerlekli sandalye ile 5 kişilik bir ekip olarak koşuyor, bitiş çizgisine kadar dönüşümlü olarak sandalye iteceklermiş.  Böylece hem tekerlekli sandalyeli arkadaşlarımıza güzel bir deneyim yaşatacaklar hem de bizlerin yapacağı bağışlarla ihtiyaç sahiplerine akülü tekerlekli sandalye alımına katkıda bulunacaklar.

Neden akülü tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyulduğu ve kampanyanın detayları ile ilgili arkadaşımın da koşacağı ekibin lideri Sercan Karapoyraz'ın mailini aşağıya kopyalıyorum (Umarım sorun olmaz :() 

Neden olmasın belki bizlerin de çorbada tuzu bulunur ne dersiniz? Mümkün olduğunca paylaşabilirseniz çok sevinirim. Muckss

-----------------------------------------------------------------------
Neden Koşuyorum

Sevgili Dostum/İş Arkadaşım

13 Kasım 2016 günü yapılacak olan 37. Vodafone İstanbul Maratonu’nda “Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği – TOFD
için iyilik peşinde koşuyorum!
Sadece şikayet etmiyorum
, değiştirmeye çalışıyorum, adımlarımla çevremdekileri harekete geçirmeye çalışıyorum, farkındalık yaratıyorum..
Maratonda attığım adımlarla
İstanbul-2016-TOFD-Yol Arkadaşım Olur musun? projesini destekleyeceğim.

Projeyle ilgili detaylı bilgi edinmek istersen à https://www.youtube.com/watch?v=AG6WPMVyd9I   solda linki yer alan videoyu izlemeni öneririm

Kimdir bu TOFD dersen de işte tam buradan http://www.tofd.org.tr/  kim olduklarına bakabilirsin..

2008 yılından bugüne TOFD koşucuları ve bağışçıları sayesinde alınan toplam 1,547 adet akülü tekerlekli sandalye; okullarına, işlerine gidemeyen ve sosyal hayata katılamayan 1.547 bedensel engelli arkadaşımıza hareket özgürlüğü kazandırdı.  Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan ve ağır engel grubu içinde yer alan ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, alışverişe çıkabilmesi; kısacası hayatını nispeten kendi kendine idame ettirebilmesi için ihtiyacı olan bir adet Akülü Tekerlekli Sandalye’nin bedeli 3.250 TL..

13 Kasım 2016 günü İyilik Peşinde Koşacağım ve adımlarıma anlam katacağım koşumda beni desteklersen çok mutlu olurum.
Bağış yapmak çok kolay. Aşağıdaki bağlantıya giderek bu kampanya için hazırladığım sayfamda hem şu anda kaç kişiden bağış topladığımı görebilirsin hem de istersen bağış yapabilirsin.

Beni desteklemek için sen de bağış yap
..
https://bagis.adimadim.org?ccid=CC15571

Kampanyamın son durumunu merak ediyorsan
https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC15571

Sevgiler
,
Sercan KARAPOYRAZ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on"
Robert Frost