3 Ocak 2017 Salı

2017 Seyahat Rotalarım (Yani inşallah:))


2016 seyahat açısından benim için oldukça bereketli geçti. Muro'nun Münih'te yaşamaya başlaması, yakın arkadaşlarımın evlenmeleri vesilesiyle bekarlığa veda organizasyonları, kafa esince kız kıza gezmeler derken Avrupa'nın birçok noktasını görme fırsatı buldum. Tabii maddi olarak yeni yıla böbreğimi satacak kadar parasız girmiş olmamın da nedeni bu yaldır yaldır gezme sevdam. Çünkü bileti ucuza alsan bile ya otel pahalı oluyor ya da magnete hediyeliğe dünyanın parasını döküyorsun. Sen aklınca "gidiş dönüş bileti 250 liraya aldım kanka" diye gerinirken o tatil sana (Euronun alıp başını gitmesinin de etkisiyle) 1000 liraya mal oluyor. 


Ay adeta muhasebeci gibi para pul meselelerine daldım, yine ana fikirden uzaklaştım. Evet 2016 yılında iyi gezdim hem de yaşadığım o kadar fazla sıkıntılı sürece rağmen. Şimdi düşündüm de sorunlarımdan kaçmayı mı tercih ettim acaba, kendimi yollara vurup görmezden mi geldim bazı şeyleri. Şu an yaptığım psikolojik çözümlemeden hiç hoşlanmadım, bu konuya daha sonra gelicem.

2017 yılı için öncelikle sağ kalmayı, bir saldırının bir bombanın hedefi olmadan hayatımı sürdürebilmeyi diledikten sonra birinci dileğimin gerçekleşmesi halinde de yeni şehirler yeni ülkeler göreyim istiyorum. Bunların başında Viyana, Venedik ve Paris geliyor. Bu üç "yurtdışında gitmezsen ayıp" kategorisindeki şehri 30'umdan önce görmeliyim bence. Ha evet biraz da "herkes gidiyor, ben de gideyim bakalım anlattıkları kadar var mıymış" merakı yüzünden listemdeler ama yine de umarım bu üçünü görecek hem zaman hem de para bulabilirim yeni yılda.

Hiç okyanus ötesi seyahat yapmadım bugüne dek, o yüzden fırsat bulursam uzun uçuş yapıp farklı bir coğrafyayı görmek istiyorum. Neresi olduğu hiç fark etmez, çünkü her anlamda yepyeni bir deneyim yaşatacak bana, biliyorum. 

Daha fazlasını da yazmasını yazarım buraya da hayaller de bir noktada gerçeklik payı taşımalı bence. 2017'de zaten uğraşacak, alışacak çok şeyim olacak, şu saydıklarımı gerçekleştirsem bile kendimi tatmin olmuş hissederim. 

Bakalım 2017'de dünyanın hangi ülkesinde hangi şehirde uyanacağım? Kimlerle nerelerde güzel anılara imza atacağım? Ve asıl önemli nokta,bu geziler sonucu yine çulsuz kalıp ikinci böbreğimi de satılığa çıkarmak zorunda kalacak mıyım 😂

2016'da gittiğim ülke ve şehirler
Amsterdam - Hollanda
Münih - Almanya
Salzburg - Avusturya
Pisa - İtalya
La Spezia - İtalya
Cinque Terre - İtalya
Porto Venere - İtalya
Portofino - İtalya
Cenova - İtalya
Milano - İtalya
Belgrad - Sırbistan
Prag - Çek Cumh.
Hallstatt - Avusturya
Stuttgart - Almanya
Strazburg - Fransa
Colmar - Fransa
Basel - İsviçre
Bern - İsviçre
Zürih - İsviçre
Vaduz - Liechtenstein
Feldkirsch - Avusturya

3 yorum:

 1. Güzel seyahat yazılarınızı bekliyoruz 2017 de. Selamlar.

  YanıtlaSil
 2. Gönlünce gezmeler dilerim. İyi yıllar...

  YanıtlaSil
 3. stres ve hizli onayi olmadan kisisel veya isletme kredisi ihtiyaciniz var mi?
  Eger öyleyse, lütfen bize ulasin (privateloaninvestment@hotmail.com)

  simdi bize ulasin. privateloaninvestment@hotmail.com

  YanıtlaSil

"In three words I can sum up everything I've learned about life: It goes on"
Robert Frost